Aktualitet

Çuçi: Veliu e çoi policinë në nivelet më të larta në 30 vite


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:56 - 06/10/21 |
Opi Nion

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi foli për rezultate shumë të larta të të Ardi Veliut në krye të Policisë së Shtetit.
“Veliu largohet me rezultate shumë të larta duke e çuar në nivelet më të larta në 30 vite në Policinë e Shtetit dhe kjo falë përkushtimit dhe profesionalizimit që ka demostruar në këto 4 vite Veliu. Të gjithë treguesit e sektorit të policisë flasin për një rritje ose standard të performancës së policisë. Njëkohësisht zoti Nano që e zëvëndëson ka një sfidë për ta çuar përpara këtë performancë të shkëlqyer të Policisë së Shtetit në këto vite”, tha Çuçi./Opinion.al

Pas