Aktualitet

COVID19/ Shahini publikon videon, si do të zbatohen protokollet në shkolla


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:22 - 10/09/20 |
Opi Nion

Paraditen e sotme ministrja e Arsimit, Sportin dhe Rinisë Besa Shahini ka shpërndarë nëpërmjet një videoje në profilin e saj zyrtar në “Facebook” rregullat dhe protokollet që do të zbatohen në të gjitha shkollat e vendit.

Përmes kësaj videoje sqarohet sesi do të zbatohen rregullat e vendosura nga Ministria e Shëndetësisë në hyrjen e nxënësve dhe mësuesve në shkollë.

“Zbatimi me përpikëri i rregullave dhe ndjekja e çdo protokolli për kujdesin shëndetësor, është mënyra më e mirë për të mbrojtur shëndetin e gjithsecilit,”-shkruan Shahini./ Opinion.al

Pas