Rajoni

COVID/ Një viktimë, rritet numri i rasteve të reja në Maqedoninë e VeriutBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:50 - 02/08/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i qytetarëve të infektuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë në shtetin fqinj bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 54 raste të reja me COVID-19 nga 3.087 testime të kryera.

Gjatë këtij harku kohor, ka humbur jetën nga COVID një 77 vjeçar në Tetovë, teksa 28 qytetarë janë shëruar.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid-19 në vendin Maqedoninë e Veriut është 156.506, numri i të shëruarve është 150.399, kurse i viktimave 5.494

Për momentin shënohen 613 raste aktive. Në 13 qytete të vendit nuk shënohet asnjë rast aktiv me Covid-19, kurse Shkupi me 184 dhe Tetova me 177 u prijnë listës së qyteteve me më shumë raste aktive në nivel vendi./ Opinion.al

Pas