Rajoni

Covid në Kosovë/ 4 raste të reja dhe asnjë viktimë, 1.6 milionë të vaksinuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:35 - 04/12/21 |
Opi Nion

Kosova vijon të shënojë një situatë shumë pozitive sa i takon infektimeve nga Covid 19. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shënuar vetëm 4 raste të reja në 1536 testime të kryera dhe nuk është regjistruar asnjë viktimë.

Sa i përket vaksinimit, në mbarë vendin numri i qytetarëve të imunizuar është mbi 1.6 milion./Opinion.al

Pas