Bota

Covid në Itali/37 viktima dhe 5959 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:53 - 29/08/21 |
Opi Nion

Italia ka shënuar 5,959 raste të infektimeve nga Covid në 24 orët e fundit, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, ndërsa dje ishin 6,860 raste.

Nga ana tjetër, ka 37 viktima krahasuar me 54 që u regjistruan një ditë më parë. Në 24 orët e fundit në vend u kryen 223,086 tamponë në një shkallë pozitiviteti 2.67%, nga 2.34% që ishte dje.

Që nga fillimi i pandemisë, në vend ka pasur 4,530,246 infektime dhe 129,093 vdekje./Opinion.al

Pas