Rajoni

COVID në Greqi, humbin jetën 96 qytetarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:09 - 16/12/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i rasteve të reja me COVID-19 në Greqi. Autoritetet shëndetësore në shtetin fqinj, bëjnë me dije se gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 96 qytetarë nga COVID.

Po gjatë këtij harku kohor, janë regjistruar 4696 raste të reja me COVID. Numri i pacientëve që po trajtohen në intubim është aktualisht 692. Prej tyre, 570 janë të pavaksinuar ose kanë marrë vetëm dozën e parë të vaksinës.

Gjatë 24 orëve të fundit në spitale janë shtruar 398 pacientë, ndërsa mesatarja e 7 ditëve të fundit është 364. Që nga fillimi i pandemisë numri i viktimave në Greqi ka shkuar në 19651./Opinion.al

Pas