Rajoni

COVID në Greqi, 30 viktima gjatë 24 orëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:39 - 24/10/21 |
Opi Nion

30 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve në Greqi. Gjatë këtij harku kohor autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë regjistruar dhe 2098 raste të reja me COVID.

Numri i pacientëve që po trajtohen në intubim aktualisht është 364 nga të cilët 321 janë të pavaksinuar ose kanë marrë vetëm një dozë vaksine.

Gjatë 24 orëve të fundit në spitale janë shtruar 253 pacientë të rinj të prekur nga COVID. Që prej fillimit të pandemisë, në Greqi janë shënuar 15 628 viktima në total./ Opinion.al

Pas