Kryesore

COVID/ Kosova regjistron 599 raste të reja dhe 17 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:38 - 15/04/21 |
Opi Nion

Kosova ka regjistruar në 24 orët e fundit 599 persona të infektuar me koronavirus dhe 17 viktima.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (77, 66, 51 vjeç), Ferizaj 2 raste (79, 63 vjeç), Gjilan 2 raste (81, 70 vjeç), Kamenicë 2 raste (69, 67 vjeç), Klinë 2 raste (81, 68 vjeç), Mitrovicë 2 raste (80, 73 vjeç), Gjakovë 1 rast (78 vjeç), Obiliq 1 rast (58 vjeç), Podujevë 1 rast (63 vjeç), Viti 1 rast (72 vjeç).

Lajmi i mirë është se brenda 24 orëve janë shpallur të shëruar 868 persona ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 85.196 raste. Sipas autoriteteve mjekësore numri i rasteve aktive është 12.900./Opinion.al

Pas