Bota

Covid/Japonia mbyll kufijtë, nuk lejon hyrjen e të huajve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:43 - 26/12/20 |
Opi Nion

Japonia nuk do të lejojë të huajt të hyjnë në vend duke filluar nga e hëna, me qëllimin ndalimin e përhapjes së covid-19.  Ky vendim i njoftuar nga qeveria japoneze do të qëndrojë në fuqi deri në fund të janarit.

Qytetarët japonezë dhe të huajt që jetojnë në Japoni do të lejohen të kthehen në vend./Opinion.al

 

Pas