Rajoni

Covid/Infektime të larta në Maqedoninë e Veriut, 31 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:00 - 17/04/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut ka shënuar shifra të larta të infektimeve nga Covid -19 gjatë 24 orëve të fundit. Sipas të dhënave zyrtare në vend janë kryer 3.988 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 824 persona, ndërsa janë regjistruar 31  humbje jete.

Nga fillimi i pandemisë, numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 146 733 raste, prej të cilëve 122. 121 persona kanë fituar betejën me Covid dhe 4419 të tjerë kanë humbur jetën.

 

Pas