Kryesore

Covid/7 raste dhe asnjë viktimë në Kosovë, nuk ka as pacientë në terapi intensive


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:27 - 21/11/21 |
Opi Nion

Kosova ka shënuar në 24 orët e fundit 7 raste të infektimeve nga Covid 19, ndërsa u kryen 1.524 testime. Tashmë prej javësh Kosova ka shifra  qëndrueshmërisht të ulëta, ndërsa autoritetet raportojnë se në 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë humbje jete.

Aktualisht në vend janë 326 raste aktive, ndërsa numri i të shtruarve në spitale është 42, nga të cilat asnjë në terapi intensive./Opinion.al

Pas