Rajoni

COVID/ 67 viktima dhe mbi 3 mijë raste në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:07 - 01/04/21 |
Opi Nion

Greqia ka raportuar përsëri shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Në 24 orët e fundit ky shtet ka shënuar 67 humbje, duke e çuar në 8,106 numrin e përgjithshëm të viktimave nga Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë beri me dije se janë konfirmuar 3,491 raste, ndërsa numri total i të prekurve ka arritur në 267,172 persona.

Atika ka shënuar numrin më të lartë të infeksioneve në 24 orët e fundit me mbi 1 mijë raste./ Opinion.al

Pas