Aktualitet

COVID/ 53 raste të reja, shënohet një viktimë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:31 - 20/06/20 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Shqipëri janë shënuar 53 raste të personave të prekur nga COVID-19. Në 24 orë janë kryer 320 testime.

Në 24 orët e fundit një 70 vjeçare nga Durrësi ka ndërruar jetë në spitalin infektiv, megjithë mjekimin intensiv dhe përkujdesin e mjekëve. 70 vjeçarja e prekur nga Covid19, vuante nga një formë e rëndë e leukozës./Opinion.al

 

Pas