Kryesore

Covid/4 viktima dhe 234 raste të reja në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:06 - 03/01/21 |
Opi Nion

234 persona janë infektuar me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, ndërkohë që raportohet se në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 1057 mostra.

4 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit në komunat: Prizren 2 raste (90, 59 vjeç), Malishevë 1 rast (55 vjeç), Prishtinë 1 rast (89 vjeç).

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 420 pacientë./Opinion.al

Pas