Aktualitet

COVID-19/ Vetëm 2 qytete me raste pozitive gjatë 24 orëve të fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:02 - 27/04/20 |
Al Do

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 10 raste të reja me COVID-19 në vendin tonë duke e çuar numrin total të të infektuarve në 736 .

Zv/ministrja Mira Rakacolli tha se në 212 teste të zhvilluara gjatë 24 orëve rezultuan pozitiv 9 persona në Tiranë dhe 1 në Shkodër.

Deri në këto momente janë testuar 7491 raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 736 raste.

Shpërndarja e rasteve sipas qyteteve vijon si më poshtë.

/Opinion.al

Pas