Kryesore

COVID-19/Ulen shifrat e infektimeve dhe regjistrohen katër të vdekur në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:29 - 30/09/21 |
Opi Nion

Janë ulur në 24 orët e fundit shifrat e infektimeve me koronavirus në Kosovë.

Bëhet me dije nga Ministria e Shëndetësisë se nga 3.380 testime, 45 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjithashtu njoftohet se gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 298 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 154.191 Në total numri i rasteve aktive është 2.928.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë kryer 1.328.825 doza të vaksinës. Deri më sot 530.959 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./Opinion.al

Pas