Sociale

FOTOLAJM/Dhimbja e kolegëve, lule dhe foto në tavolinën ku ulej Saimir Hoxha


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:56 - 30/09/21 |
Opi Nion

Një skenë prekëse është vënë re këtë të enjte në zyrën ku punonte prej vitesh nënkomisari i policisë, Saimir Hoxha.

Vrasja e tij në krye të detyrës ishte një lajm i trishtë jo vetëm për familjarët por edhe për kolegët e tij, me të cilët ndante detyrat e përditshme të punës.

Një buqetë me lule të bardha, një kornizë me foton e tij e lidhur me një shirit të zi, e një paketë cigaresh me çakmak! Këto janë sendet që kolegët kanë lënë në tavolinën ku, Saimir Hoxha,  ulej çdo ditë për të nisur punën dhe sot është bosh.

Saimir Hoxha, nënkomisar i policisë u vra nga 21-vjeçari Aldi Rama pasi kishte përfunduar një operacion policor me dy kolegë të tjerë për asgjësimin e një parcele kanabisi.

Pas vrasjes, 21-vjeçari qëlloi veten me armë zjarri gjatë operacionit të RENEA-s për kapjen e tij dhe si pasojë ndërroi jetën tek Spitali i Traumës. I riu do të përcillet sot për në banesën e fundit.

Si mendoni se do shkojë situata në PD:

Sondazh

Pas