Aktualitet

COVID-19/ Shkon në 600 mijë numri i personave të vaksinuar në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:05 - 09/05/21 |
Opi Nion

Ministrja Ogerta Manastirliu njofton se tashmë në Shqipëri numri personave që ka marrë vaksinën kundër koronavirusit, ka shkuar në 600 mijë.

Lajmin ministrja e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetet sociale.  Ditët e fundit në vendin tonë janë ulur shifrat e viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Sot, autoritete shëndetësore se COVID-19 i mori jetën një personi, teksa të infektuar u konfirmuan 57 qytetarë./Opinion.al

 

 

Pas