Politikë

Votimi i emigrantëve, koalicioni ABEOK kërkesë KQZ


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:59 - 09/05/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme koalicioni ABEOK (Aleanca Ora Kombëtare-Emigracioni- Bashkimi Popullor dhe Konservatorët) ka bërë kërkesë ankimore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Ky koalicion kërkon që të pajiset me vendimin e Komisionit për votimin e shqiptarëve jashtë vendit në zgjedhjet e 25 prillit. ABEOK  sqaron se një kërkesë të tillë e kanë bërë edhe më herët, por nuk kanë marrë asnjë përgjigje.

“Kërkojmë nga komisioni Qendror i Zgjedhjeve të na pajisë me vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për votimin e shqiptarëve jashtë vendit. Kërkojmë nga komisioni Qendror i zgjedhjeve edhe herë të tjera për problemin si më sipër dhe nuk kemi marrë përgjigje zyrtare nga ana e institucionit tuaj”, thuhet në kërkesën e ABEOK./ Opinion.al

Pas