Rajoni

COVID-19/Rritet numri i viktimave në Kosovë, konfirmohen 115 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:14 - 29/08/20 |
Opi Nion

Është rritur numri i viktimave dhe i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 9 viktima dhe 115 raste të reja me COVID-19.

Numri total i rasteve pozitive ka arritur në 13.215. IKSHPK-ja ka njoftuar se janë shëruar 116 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 9.355 raste. Ndërkohë, numri i rasteve aktive është 3.352. / Opinion.al

Pas