Aktualitet

Covid-19 “prek” arsimin në Elbasan, Durrës dhe Kamëz


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:02 - 11/10/20 |
Opi Nion

Drejtori i Zyrës Arsimore Kamzë ka rezultuar pozitiv për koronavirusin. Mësohet ai është shtruar në spital pasi gjendja e tij shëndetësore pas infektimit është rënduar.

Nga ana tjetër, në Durrës kanë rezultuar pozitivë tre tre punonjës të zyrës arsimore të qytetit. Zyrat që përdoren nga tre të infektuarit janë mbyllur.

Kurse, në Elbasan janë konfirmuar pozitivë për Covid-19 tre mësues dhe një nxënës në gjimnazin “Kostandin Kristoforidhi”. Zyrtaret e ISHP marrin nesër vendimin nëse do të vijohet apo jo mësimi në këtë gjimnaz./ Burimi: Abc News

Pas