Kronikë

Malësi e Madhe/ Plagosja e shefit të Policisë, gjendet motori i autorëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:31 - 11/10/20 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbardhur lidhur me atentatin e bërë ditën e sotme ndaj shefit të Policisë Bashkiake në Malësinë e Madhe, Mentor Hasanaj. Në këtë atentat mbetën të plagosur shefi i Policisë Bashkiake në Malësinë e Madhe, dhe i ati i tij, Xhelali.

Mësohet se Policia e Shkodrës ka shoqëruar 3 persona të cilët kanë dijeni për ngjarjen. Ndërkohë, policia ka arritur të gjejë edhe motorin me të cilin mendohet se ka lëvizur autori që kreu atentatin. Ai është gjetur rreth 500 metra larg vendit të ngjarjes pasditen e sotme.

Së bashku me Hasanajn, në makinë ndodheshin edhe babai i tij, Xhelal Hasanaj dhe bashkëshortja Vjollca. Kjo e fundit i ka shpëtuar për mrekulli breshërisë së plumbave. Bëhet me dije, se shefi i Policisë Bashkiake të Malësisë së Madhe, Mentor Hasani është transportuar drejt spitalit të Tiranës, pasi gjendja e tij shëndetësore është e rëndë./ Opinion.al

Pas