Aktualitet

Covid-19 përhapet në burgun e Drenovës, i burgosuri sillet për kurim në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:39 - 29/10/21 |
Opi Nion

COVID-19 ka “hyrë” në burgun e Drenovës. Mësohet se një prej të burgosurve është prekur nga koronavirusi dhe është transportuar drejt kryeqytetit.

Gjendja e të burgosurit me iniciale E.D., ka qenë e stabilizuar deri mbrëmjen e djeshme, por më pas është përkeqësuar dhe menjëherë është transportuar drejt Tiranës.

Gjithashtu bëhet me dije se kanë rezultuar pozitivë edhe 10 persona të tjerë kontakte me personin në fjalë.

Pas