Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri/Asnjë viktimë, 41 të infektuar në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:21 - 15/05/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se në 24 orët e fundit janë kryer 341 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, 41 qytetarë, në këto bashki:

26 në Tiranë, 8 në Fier, 2 në Bulqizë, Vlorë, 1 Shkodër, Kamëz, Gramsh.

Në të gjithë vendin janë aktivë me Covid-19 261 qytetarë.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 6 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 31 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,857 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (15 Maj 2022)

Raste të reja ditore          41

Të shëruar në 24 orë       31

Të shtruar në spitale         6

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 341

Testime totale               1,817,871

Raste pozitive                  275,615

Raste të shëruara             271,857

Raste Aktive                         261

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            155

Fier                  33

Vlorë               14

Shkodër          13

Lezhë              10

Elbasan           8

Berat                8

Gjirokastër      8

Korçë               5

Kukës              3

Durrës             2

Dibër                2

Pas