Aktualitet

COVID-19 në Shqipëri/ 9 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jeteBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:21 - 06/11/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar nëntë raste të reja me COVID-19, nga 242 testime të kryera. Gjatë këtij harku kohor, nuk është shënuar asnjë viktimë nga COVID-19.

Ndërkohë, rastet e reja me COVID-19 janë konfirmuar 5 në Tiranë dhe 4 në Lushnje. Janë 211 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë.  Janë shëruar 12 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,124 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 6 Nëntor 2022)

Raste të reja ditore                9

Të shëruar në 24 orë             12

Të shtruar në spitale             4

Humbje jete në 24 orë           0

Testime ditore                       242

Testime totale                   1,999,836

Raste pozitive                      331,928

Raste të shëruara                  328,124

Raste Aktive                             211

Humbje jete                              3,593

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    150

Vlorë                         18

Fier                           18

Gjirokastër                6

Durrës                     5

Berat                           5

Shkodër                 5

Elbasan                   3

Lezhë.                     1

Pas