Aktualitet

COVID-19 në Shqipëri/ 28 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jeteBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:37 - 18/10/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë konfirmuar me COVID-19, 28 qytetarë nga 680 testime të kryera. Po ashtu gjatë këtij harku kohor nuk është shënuar anjë viktimë nga COVID-19.

Rastet e reja janë konfirmuar 13 në Tiranë, nga 2 qytetarë në Kamëz, Klos, Patos, Vlorë, Tepelenë, Berat, nga 1 qytetarë në Durrës, Fier dhe Sarandë. Janë 231 qytetarë aktivë me Covid-19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 2 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2. Janë shëruar 48 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 327,704 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (18 Tetor 2022)

Raste të reja ditore                28

Të shëruar në 24 orë             48

Të shtruar në spitale             2

Humbje jete në 24 orë           0

Testime ditore                     680

Testime totale                   1,991,016

Raste pozitive                      331,527

Raste të shëruara                  327,704

Raste Aktive                             231

Humbje jete                              3,592

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    174

Fier                           16

Vlorë                         9

Pas