Aktualitet

COVID-19 në Shqipëri/ 17 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jeteBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:00 - 04/12/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 17 raste të reja me COVID-19 nga 336 testime të kryera. Po ashtu, gjatë këtij harku kohor nuk janë regjistruar viktima nga COVID-19.

Rastet e reja janë konfirmuar 11 në Tiranë, nga 1 qytetarë në Kurbin, Durrës, Kamëz, Fier, Vlorë dhe Tepelenë. Janë 155 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 1 pacientë. Janë shëruar 7 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,545 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 4 Dhjetor 2022)

Raste të reja ditore 17
Të shëruar në 24 orë 7
Të shtruar në spitale 1
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 336

Testime totale 2,010,606
Raste pozitive 332,294
Raste të shëruara 328,545
Raste Aktive 155
Humbje jete 3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 118
Gjirokastër 12
Fier 5
Berat. 4
Shkodër 3

Vlorë 3
Lezhë. 3
Durrës. 3
Elbasan. 2
Korçë. 2

Pas