Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri/10 të infektuar, asnjë viktimë në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:37 - 02/05/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se në 24 orët e fundit janë kryer 835 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, 10 qytetarë, në këto bashki:

6 në Tiranë, 2 në Gjirokastër, nga 1 qytetar në Patos, Himarë.

Janë 375 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 5 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 52 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,306 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (02 Maj 2022)

Raste të reja ditore           10

Të shëruar në 24 orë        52

Të shtruar në spitale         5

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 835

Testime totale               1,807,808

Raste pozitive                  275,177

Raste të shëruara            271,306

Raste Aktive                         375

Humbje jete                        3,496

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            235

Fier                  46

Vlorë               35

Gjirokastër     13

Shkodër         11

Elbasan          9

Korçë              9

Durrës              7

Berat                4

Kukës               3

Lezhë               3

Pas