Bota

COVID-19 në Meksikë/ 6, 319 raste të reja, rritet numri i vitkimave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:46 - 06/09/20 |
Opi Nion

Pandemia COVID-19 vijion të përhapet me ritme të shpejta në të gjithë botën. Meksika ka regjistruar shifra të larta të viktimave dhe të rasteve të reja të infektuar nga COVID-19.

Mësohet se në këtë shtet janë konfirmuar deri më tani 67,326 viktima nga koronavirusi. Sipas autoriteteve shëndetësore, në 24 orët e fundit janë regjistruar me koronavirus 6, 319 raste të reja, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 629, 409.

Ndërkohë, qeveria është shprehur  se numri real i njerëzve të infektuar mund të jetë më i lartë se rastet e konfirmuara./ Opinion.al

Pas