Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, humbin jetën 25 qytetarëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:22 - 07/10/21 |
Opi Nion

25 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve në Maqedoninë e Veriut. Autoritete shëndetësisë bëjnë me dije se po gjatë këtij harku kohor janë shënuat dhe 393 raste të reja me COVID nga 2974 teste të kryera.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 397 pacientë, ndërsa 10.785 janë raste aktive me koronavirus.

Që nga fillimi i pandemisë, në shtetin fqinj janë regjistruar gjithsej 193.846 raste, prej të cilëve 176.278 janë shëruar. Në total numri i viktimave ka shkuar në 6783./Opinion.al

Pas