Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 39 viktima dhe 1,288 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:53 - 25/11/20 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 39 persona nga koronavirusi.

Po ashtu, gjatë 24 orëve janë realizuar 3,349 testime, prej të cilave rezultuan pozitiv 1,288 raste me COVID-19.

Ndërkohë autoritetet shëndetësore raportuan për 1.078 pacientë të shëruar, duke çuar numrin e përgjithshëm të shëruarve në 34,970 persona./ Opinion.al

Pas