Rajoni

COVID-19 në Kosovë/ 4 viktima, rënie e lehtë e rasteve të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:30 - 29/07/20 |
Opi Nion

Katër viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Kosovë, ndërsa janë konfirmuar  194 raste të reja.

Të dhënat janë publikuar nga Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani.

Ai tha se, në krahasim me ditët e tjera, ka rënie të lehtë të numrit të rasteve të reja. Ramadani deklaroi se 138 pacientë janë shëruar, me të cilët numri i përgjithshëm i të shëruarve nga koronavirusi arrin në 4,267.

Kosova ka regjistruar rastet e para me koronavirus më 13 mars dhe, që atëherë, ka konfirmuar në total 7,846 raste pozitive.

Të hënën u regjistrua numër rekord i rasteve, përkatësisht 276, ndërsa të martën pati edhe 239 raste të tjera.

Ramadani i kumtoi rezultatet e reja në një konferencë për media në Mitrovicë të Jugut, ku mori pjesë edhe ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj.

Zemaj u zotua se do t’i rrisë kapacitetet e spitalit rajonal në Mitrovicë, në mënyrë që, siç tha, të përmbushen nevojat e qytetarëve të qytetit dhe të rajonit.

Pas