Bota

COVID-19 në Itali, 198 humbje jete në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:21 - 10/05/21 |
Opi Nion

Italia raporton 198 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa janë shënuar 5,080 raste të reja nga 130,000 teste të kryera.

Autoritetet e Shëndetit në vend njoftojnë se shkalla e pozitivitetit është 3.9 për qind ndërsa numri i pacientëve të shtruar në spital në kujdes intensiv po zvogëlohet. Por, numri i shtrimeve në repartet e tjera Covid është rritur.

Në total, vendi numëron 4,1 milionë të infektuar dhe 123,031 viktima. Kurse, numri i të shëruarve është 3,6 milionë. / Opinion.al

Pas