Bota

COVID-19 në Itali/ 1494 të infektuar dhe 16 viktima në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:21 - 28/09/20 |
Opi Nion

Koronavirusi vijon të shkaktojë viktima në Itali. Mësohet se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 16 persona, ndërsa janë konfirmuar 1494 raste të reja me COVID-19.

Totali i viktimave që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është 35.851, ndërsa totali i personave të infektuar është 311.364.

Gjithashtu pati edhe 773 të shëruar, për një total prej 225.190 raste pacientësh. Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 2 viktima dhe 119 raste të reja pozitive./ Opinion.al

Pas