Bota

Koronavirusi/ 269 raste të reja dhe 4 viktima në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:45 - 28/09/20 |
Opi Nion

Greqia ka publikuar bilancin e fundit të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Sipas autoriteteve të shtetit fqinj, në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 4 persona, ndërsa janë regjistruar 269 raste të reja me COVID-19.

Me 4 viktimat e sotme, në total numri i qytetarëve që kanë humbur jetën nga COVID-19 që nga fillimi i pandemisë në Greqi shkon në 383. Ndërkohë, bëhet me dije se73 qytetarë po trajtohen në intubim./ Opinion.al

Pas