Rajoni

COVID-19 në Greqi, humbin jetën 24 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:20 - 23/01/21 |
Opi Nion

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në Greqi. Autoritetet shëndetësore në shtetin fqinj, njoftojnë se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 24 persona nga COVID-19.

Ndërkohë, në shtetin helen janë regjistruar dhe 605 raste të reja me COVID-19. Nga fillimi i pandemisë e deri më tani, në Greqi janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 151,646 persona, prej të cilëve kanë humbur jetën 5 622 pacientë./ Opinion.al

Pas