Aktualitet

Dardha dhe Voskopoja përfshihen nga reshjet e dëborës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:58 - 23/01/21 |
Opi Nion

Pas reshjeve të shiut, juglindja e vendit janë rikthyer reshjet e dëborës. Fshatrat turistike të Dardhës dhe Voskopojës në Korçë janë përfshirë nga reshjet e dëborës pasditen e sotme.

Sipas zyrtarëve të autoritetit lokal të rrugëve nacionale, reshjet e dëborës në fshatin turistik të Dardhës janë intensive, ndërsa trashësia ka shkuar deri më 6 cm.

Problem mbetet aksi nga kilometri i 8 deri 14, ndërsa në terren ndodhen 2 borëpastruese.

Nga policia e qarkullimit rrugor iu bëhet thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve të cilët do t’i drejtohen fshatrave turistike të pajisen me gomat e dimrit si dhe me zinxhirë.

Për sa i përket qytetit, prej mëngjesit të sotëm ka pasur dhe vijon të ketë reshje shiu./ Opinion.al

Pas