Bota

COVID-19 në Gjermani, 970 raste të reja dhe 31 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:26 - 08/07/21 |
Opi Nion

31 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Gjermani.

Autoritete shëndetësore bëjnë me dije se gjatë këtij harku kohor janë shënuar dhe 970 raste të reja me COVID-19.

Ndërkohë Instituti i Robert Koch njofton se numri i të prekurve që ka fillimi i pandemisë ka arritur në 3, 733, 519 persona.

Autoritetet shëndetësore bëjnë thirrje që qytetarët të tregohen vigjilentë dhe të respektojnë masa.

Më herët, Organizata Botërore e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qeverive të mos lehtësojnë masat kundër koronavirusit, pasi Europa po përballet më një numër të lartë rastesh, kjo për shkak edhe të variantit Delta./ Opinion.al

Pas