Aktualitet

COVID-19/ Mjeku Tritan Kalo: Mos e shfrytëzoni për përfitime politike


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:01 - 26/04/20 |
Opi Nion

Mjeku Tritan Kalo ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi në vend si dhe për mënyrën se si po reagojnë politikanët.

Pëmres një postimi në rrjetet sociale, Kalo shkruan; “Koha covidiane kërkon nga të gjithë ju sëra e politikbërësve më pak politikë për politikë si dhe për përftime politike, qoftë nga mazhoranca po ashtu edhe nga opozita”.

Mjeku thekson se Shqipëria po kalon kohë të vështira dhe se për këtë arsye duhet; “Profesionalizëm, punë dhe përkushtim, si e vetmja ppp të cilën unë dhe sëra ime e mantelbardhëve njeh dhe mbështet fuqishëm, “Shqipëria nuk bëhet pa shqiptarët” – shprehej dikur rilindësi i vërtetë, Sami Frashëri…. Nuk jemi miliarda që të mos përpiqemi të vetëmbrojmë jetët tona, jeta e çdo shqiptari është e shtrenjtë, e paçmimtë, nëse ne vetë nuk e rrisim përgjegjësinë ndaj vetvetes, do të mundet të infektohemi më lehtë nga kjo “flamë mbarëbotërore”.

Mjeku shkruan se kjo luftë do të fitohet vetëm duke qenë të bashkuar. “Ju duam shumë dhe ju konsiderojmë secilin prej jush si një nga pjesëtarët e familjeve tona. jemi aty për ju në linjën e parë të përballjes me sfidën covid-19. Ne bashkë do të mundet të ia dalim mbanë, por bashkë e vetëm bashkë!”/ Opinion.al

Pas