Rajoni

COVID-19/ Kosova shënon rekord rastesh të reja në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:18 - 05/11/20 |
Opi Nion

Kosova ka regjistruar rekord rastesh të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se janë regjistruar 661 raste me koronavirus dhe 6 viktima.

Qytetet më të prekura janë Prishtina me 324 raste, Ferizaj me 42 raste, dhe Fushë Kosovë me 39 raste.

Me shifrat e sotme, numri total i rasteve pozitive që nga fillimi i pandemisë shkon në 22.206, ndërsa ai i viktimave në 720.

Ndërkohë, po në 24 orët e fundit janë shëruar 93 pacientë për një total prej 15.921 të shëruarish./ Opinion.al

Pas