Kryesore

COVID-19/ Kosova regjistron 9 raste të reja dhe 1 vdekje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:37 - 04/07/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se në 24 orët e fundit ka humbur jetën një person, teksa janë raportuar për 9 raste të reja të infektuara me COVID-29.

Rastet e reja dolën pas testimit të 1.871 mostrave.

Në 24 orët paraprake janë shëruar edhe 14 persona, ndërkaq raste aktive janë 160.

Në total, që prej fillimit të pandemisë, Kosova ka regjistruar 107.797 raste me COVID-19, prej tyre 2.261 raste kanë përfunduar me fatalitet, ndërkaq janë shëruar 105.376 persona.

MSH-ja po ashtu njoftoi se në 24 orët paraprake janë vaksinuar 1.110 persona./Opinion.al

Pas