Aktualitet

COVID-19/ Izolohet Qendra e Personave me Aftësi të Kufizuara në Vlorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:37 - 17/11/20 |
Al Do

Qendra e Zhvillimit të Personave me Aftësi të Kufizuara, në Vlorë është izoluar, pasi infektimit me koronavirus të disa punonjëseve.

4 punonjëse dhe 3 fëmijë kanë rezultuar pozitivë në testet e COVID-19. Mësohet se 3 fëmijët janë asimptomatikë.

Është vendosur që 6 kujdestare do të bëjnë karantinë bashkë me fëmijët, ndërsa asnjë pjesëtar tjetër i stafit nuk do të izolohet.

Aktualisht për shkak të pandemisë në Vlorë është mbyllur edhe një kopsht ndërsa virusi ka prekur edhe anëtarë të Gjykatës së këtij rrethi. /Opinion.al

Pas