Bota

COVID-19/ Italia regjistron mbi 36 mijë raste të reja dhe 653 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:36 - 19/11/20 |
Opi Nion

Vijojnë të rriten shifrat e të infektuarve në Itali. Autoritetet shëndetësore raportojnë se janë regjistruar 36.176 persona të infektuar në 24 orët e fundit, rreth dy mijë më shumë në krahasim me një ditë më parë.

Ndërkohë që është shënuar rënie në numrin e viktimave. Sot vendi fqinj raportoi 653 të vdekur si pasojë e COVID-19, nga 753 të 24 orëve më parë.

Lombardia mbetet rajoni me i prekur nga pandemia duke numëruar 7,453 raste të reja. Pasuar nga Piemonte me 5,349 raste, Veneto me 3,753 raste dhe Campania me 3,334 raste./Opinion.al

Pas