Kronikë

COVID-19/ Humb jetën farmacisti në Korçë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:19 - 17/09/20 |
Opi Nion

Një tjetër viktimë është regjistruar nga COVID-19 në Korçë. Mësohet se ka humbur jetën farmacisti, Romeo Zallemi, 85 vjeç.

Ai i ishte i shtruar prej 20 ditësh në spitalin Infektiv në Tiranë, por nuk mundi të mbijetonte.

Situata nga koronavirusi vijon të jetë në nivele shqetësuese në vend. Gjatë ditës së djeshme Ministria e Shëndetësisë njoftoi 144 raste të reja dhe 3 humbje jete./ Opinion.al

Pas