Aktualitet

Covid/18 viktima dhe 1891 të infektuar në 24 orët e fundit në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:12 - 28/08/21 |
Opi Nion

Kosova ka shënuar në 24 orët e fundit 18 viktima nga Covid 19, ndërkohë që vijon të jetë mbetet i lartë edhe  numri i infektimeve. Në 13.120 tamponë të kryer kanë rezultuar pozitivë 1891 raste.

Gjithashtu, gjatë 24 orëve janë shëruar 1 mijë e 483 pacientë dhe janë vaksinuar 15 mijë e 967 qytetarë./Opinion.al

 

Pas