Rajoni

Covid/16 viktima dhe 550 raste në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:36 - 04/11/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut vijon të shënojë shifra të larta të infektimeve nga Covid 19 e po kështu edhe një numër të lartë viktimash.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 550 raste të reja në 3029 testime të kryera duke e çuar pozivitetin në 18%. Numri më i madh i të infektuarve është regjistruar në Shkup 214, Manastir 58, Kumanovë 30.

Kanë ndërruar jetë 16 pacientë, 6 vetëm në Shkup, 3 në Kumanovë dhe nga 1 në qytete të ndryshme të vendit./Opinion.al

Pas