Aktualitet

“Ç’na polli belaja”, presidenca-Bardhit: Ai e takon Ballën fshehurazi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:44 - 19/01/22 |
Opi Nion

Presidenca ka reaguar menjëherë pas komentit të Sekretarit të Përgjithshëm të  PD-së, Gazment Bardhi, lidhur me takimin e Presidentit Meta me kreun e Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla.

Bardhi në një status në Twitter shkroi se nuk pati asnjë habi nga qëndrimi i Metës, ndërsa theksoi se konsultimet mes trekëndëshit të Bermudës ndodhin çdo ditë.

Sakaq, Presidenca iu përgjigj duke thënë se ai takohet fshehurazi me kryetarin e shumicës në Kuvend, ndërsa presidenti nuk duhet të mbajë një takim ditën dhe me kamera.

“Ç’na polli belaja me këtë! Ai ka të drejtë të takohet fshehurazi me kryetarin e shumicës në Kuvend, ndërsa ne nuk duhet ta takojmë ditën dhe me kamera. Çudi e madhe!”, shkruan Tedi Blushi.

Pas takimit Meta tha se s’ka pasur ftesë zyrtare për konsultim me asnjë parti, ndërsa takimin me Ballën e cilësoi konsultë informale. /Opinion.al

Pas