Te Fundit

Haxhinasto s’ka kohë të përgjigjet për biletat e shtrenja të avionitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:22 - 04/09/15 |
b.f

TIRANË– Një nga shqetësimet kryesore të shqiptarëve, çmimi i lartë i biletave të avionëve, i ngritur prej ditësh nga TV KLAN nuk ka marrë një përgjigje nga ministri përgjegjës, Edmond Haxhinasto. Edhe pse gazetarët e këtij grupi mediatik kanë insistuar për të marrë një përgjigje, kabineti është përgjigjur se “ministri nuk ka kohë…” Ekspete dhe drejtues te agjensive thone se pergjegjese direkte per cmimet e larta te biletave me te cilat perballen qytetaret shqiptare jane poltikat e ndjekura nga Qeveria. Ata thone se shteti  duhet te nderhyje ne  thithjen  e kompanive loë cost, ku sic duket qe nga mbyllja e kompanise belle air, nje kompani e tille i ka munguar tregut ajror shqiptar. Gjithashtu e nevojshme eshte eshe krijimi  i nje kompanie shqiptare  dhe hapja  e aeroporteve dytesore.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas