Politikë

“Cili është ndryshimi midis PS-së dhe PD-së?Shehaj:Në PD do ketë demokraci


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:33 - 04/06/21 |
Opi Nion

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Agron Shehaj është shprehur ditën e sotme nga Kavaja se nëse do të jetë kryetar i kësaj force politike, partia e udhëhequr nga ai do të ketë demokraci dhe meritokraci.

Shehaj ka ndarë në llogarinë e tij në “Facebook” video-mesazhe nga takimet e zhvilluar me qytetarët në Kavajë, ndërsa shprehet se çdo pozicion duhet të arrihet me garë dhe se çdo vendim të merret me votën e anëtarësisë.

“Cili është ndryshimi midis PS-së dhe PD-së? Këtë dua të di unë. Kur ti nuk ke demokraci brenda llojit!” Këto janë fjalët e një demokrati të Kavajës. Përgjigjja ime është e thjeshtë: nëse do të jem kryetar i PD-së, partia jonë do të ketë demokraci dhe meritokraci. Çdo pozicion me garë, çdo vendim me votën e anëtarësisë”, shkruan Shehaj./Opinion.al

Pas