Sport

Shorti/ Champions League, Neymar kundër Barcelonës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:37 - 14/12/20 |
Doriana Çepunaj

Është hedhur në Nyoz të Zvicrës shorti për fazën 1/8 të Champions League, për sezonin 2020-2021.  Goglat kanë përcaktuar ndeshje interesante, ndërsa Barcelona-PSG është sfida që bie më shumë në sy.

Juventus do të përballet më Parton, ndërsa Atalanta kundër Realin e Madridit.

NDESHJET E FAZËS SË 1/8-ave të Ligës së Kampioneve:

Borusia Monchengladbach – Manchester City

Lazio – Bayern Mynchen

Atletico Madrid – Chelsea

Leipzig – Liverpool

Porto – Juventus

Barcelona vs Paris SG

Sevillia vs Borusia Dortmund

Atalanta vs Real Madrid

Raundi i 1/16-ve është përcaktuar të luhet në datat 16-17 shkurt dhe 23-24 shkurt (ndeshjet e vajtjes), kurse më 9-10 mars dhe 16-17 mars (ndeshjet e kthimit)./ Opinion.al

 

Pas